دانلود آهنگ جدیدclose
انواع نرم افزارهاي جاسوسی
زمان جاری : دوشنبه 05 اسفند 1398 - 11:24 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

دانلود آهنگ جدیدclose

ارسال پاسخ
تعداد بازدید 202
نویسنده پیام
virus32 آفلاین


ارسال‌ها : 44
عضویت: 26 /6 /1397
تشکرها : 221
تشکر شده : 224
انواع نرم افزارهاي جاسوسی
انواع نرم افزارهاي جاسوسی
نرم افزار جاسوسی هر نوع نرم افزاری است که اطالعات را از یک کامپیوتر بدون آگاهی کاربر بدست می آورد.
انواع زیادی از این نوع نرم افزارها در اینترنت فعال هستند اما می توان آنها را به دو گروه عمده تقسیم کرد :
نرم افزار جاسوسی خانگی (Spyware Domestic(
نرم افزاری است که معموال توسط صاحبان کامپیوترها بمنظور آگاهی یافتن از تاثیرات اینترنت برروی شبکه های کامپیوتری خودشان، خریداری و نصب می گردد. مدیران از این نرم افزار برای آگاهی از فعالیتهای آنالین کارمندان استفاده می کنند. بعضی افراد نیز برای اطالع از فعالیتهای سایر اعضاء خانواده استفاده می کنند )مانند مشاهده محتویات اتاقهای گفتگو توسط والدینی که کودکانشان در آنها شرکت می کنند (یک شخص ثالث نیز می تواند نرم افزار جاسوسی را بدون آگاهی صاحب کامپیوتر نصب کند. مجریان قانون از نرم افزارهای جاسوسی برای آگاهی یافتن از فعالیت مجرمانی استفاده میکنند که این مجرمان خود از همین نرم افزارهای جاسوسی برای حصول اطالعات از کامپیوترهای شخصی به قصد دزدی دارایی ها استفاده کرده اند .
نرم افزار جاسوسی تجاري (Spyware Commercial
( این نرم افزار که بعنوان adware نیز شناخته میشود، نرمافزاری است که شرکتها برای تعقیب فعالیتهای وبگردی کاربران اینترنت استفاده می کنند. این شرکتها اغلب اطالعات حاصل را به بازاریابان می فروشند و آنها کاربران را با تبلیغات خاص مورد هدف قرار می دهند - منظور تبلیغاتی است که با عالئق کاربر مطابقت دارد و به احتمال زیاد برای وی جذاب است . بدست آوردن اطالعات به این سادگی موجب خوشحالی تبلیغ کنندگان میشود. سابقا، بازاریابان برای فهمیدن عالئق افراد باید آنها را از طریق برگزاری مسابقات یا موارد مشابه تطمیع می کردند. آن روشهای کسب اطالعات شخصی هنوز وجود دارد، اما در آن روشها قدرت خواندن و اطالع از سرنوشت اطالعات شخصی و پذیرفتن یا نپذیرفتن آنها توسط افراد وجود دارد. بهرحال، اطالع از سلیقه های شما بصورت پنهانی با استفاده از نرم افزارهای جاسوسی بسیار آسانتر است و تصویر بسیار کاملتری به صنعت بازایابی ارائه می کند. در کل می توان ادعا کرد که نرم افزارهای جاسوسی همه جا هستند.

انواع و اهداف نرم افزارهاي جاسوسی مختلف نرم افزارجاسوسی هرچه نباشد، حداقل یک عامل آزاردهنده است که سرعت کامپیوتر را کم میکند، هارددیسک سیستم را بی جهت پر میکند و کامپیوتر شما را به هدفی برای تبلیغ کنندگان تبدیل میکند. فراتر از آگاهی از اطالعات خصوصی شما، نرم افزار جاسوسی میتواند بعنوان ابزاری برای جرائمی مانند تقلب در شناسایی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه لیستی از انواع مختلف نرم افزارهای جاسوسی و هدفشان ارائه می شود . ثبت کنندگان نشانی هاي وب و صفحات نمایش ثبت کنندگان نشانیهای وب، وبسایتها و صفحات دیده شده را ردیابی می کنند .ثبت کنندگان صفحه نمایش میتوانند یک تصویر سیاه وسفید کوچک )برای کم کردن حجم تصویر( از صفحه پیشروی شما در هر زمان بگیرند و این تصاویر را بدون اطالع شما ذخیره یا ارسال کنند. این روشها برای جاسوسی های خانگی متداول هستند. ثبت کنندگان چت و ایمیل این ثبت کنندگان یک کپی متنی از تمام ایمیل های واردشونده و خارج شونده و چت ها تهیه می کنند. یک جاسوس خانگی به کرات از این روش استفاده می کند . ثبت کنندگان کلید و کلمات عبور هنگامی که شما مشغول کار با کامپیوتر هستید، یک نفر باالی سر شما ایستاده است و اعمال شما را نظارت می کند! ثبت کننده کلمه عبور این کار را میکند یعنی کلمات عبور تایپ شده را ردگیری میکند. اما ثبت کننده کلید تمام آنچه را که تایپ میشود، ثبت میکند . حشرات وبی ! حشرات وبی بعنوان جاسوسان تبلیغ کننده یا نرم افزارهای تبلیغ شناخته می شوند .هنگامی که شما چنین نرم افزاری روی کامپیوتر خود دارید، بعد از انجام بعضی کارها، مانند تایپ کردن عباراتی در یک موتور جستجو، پنجره های بازشونده تبلیغاتی خاصی را مرتبط با عناوین مورد جستجو دریافت می کنید. این تبلیغات حتی گاهی می توانند زمانی که به اینترنت متصل نیستید، بر روی صفحه شما ظاهر شوند. اگر بطور پیوسته زیربار صفحات تبلیغاتی قراردارید، احتماال یک حشره وبی بر روی کامپیوتر شما نصب شده است . مرورگر ربایان

دوشنبه 19 آذر 1397 - 19:04
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
[RB:Blog_Keywords_Tags] اشرارتیم
تشکر شده: 2 کاربر از virus32 به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: mrfucker & eblisshar &
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | انواع نرم افزارهاي جاسوسی | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS
تاپیک های مرتبط
موضوع تاریخ تعداد پاسخ آخرین ارسال بازدید
[Post_Title] [Post_Date] [Post_Answer] [Post_Last_User] [Post_Hit]